درباره ما

درباره ما

همه چیز از مشتری شروع می شود و بدون مشتری کسب وکار ما هویت و موجودیت پیدا نمی کند. مشتریان راضی منبع سود سازمان ما هستند و در دنیای امروز سازمان هایی که نمی توانند مشتریان را راضی نگهدارند، در درازمدت از بازار حذف خواهند شد . در این میان ارائه خدمات به مشتریان با کیفیت عالی و به طور مستمر، موجب ایجاد مزیت های رقابتی برای سازمان و ابزار تدافعی در مقابل جذب مشتریان توسط رقبا و مانع ورود برای سازمان های جدید می شود. لذا اگر سازمانی تمایل به موفقیت داشته باشد و بخواهد سهم عمده ای از بازارها و سود سرشاری را نصیب خود نماید، حتماً می بایست مشتری مداری و ارتباط با او را سرلوحه همه امور خود قرار خواهد داد.
در کشور ما نیز همگام با روند جهانی، در سالهای اخیر جریانی از اهمیت نگهداری و توسعه مشتریان بین شرکتها و سازمانها شکل گرفته است که از بارقه های آن راه اندازی باشگاه مشتریان  و کلوپ اعضا در این سازمانها بوده است. اما علیرغم تلاشهای صورت گرفته، به دلیل عدم رعایت چارچوبها و استانداردها و نیز رویکردهای بعضا غیرکارشناسانه و غیرعلمی، متاسفانه بسیاری از این تلاشها ناموفق بوده اند.
شرکت مهریاسان با تجربه ای 10 ساله در ارائه راهکارهای دیجیتالی جهت توسعه کسب و کارها، در تعامل با سازمان های متعدد و از صنایع گوناگون خلا وجود یک مرکز تخصصی در زمینه مشاوره، راه اندازی و پشتیبانی باشگاه مشتریان را احساس کرد و تصمیم گرفت تا با راه اندازی نخستین مرکز تخصصی باشگاه مشتریان  ، جهت ارائه خدمات مشاوره، آموزش ، راه اندازی، مدیریت و توسعه  باشگاه مشتریان  و کلوپ اعضا  برای سازمان ها ، بتواند مرجعی قابل اعتماد و اتکا برای آنها باشد. ازاین رو با به کار گیری افراد مجرب و متخصص و تشکیل هیئت علمی توانمند در این زمینه ، به تاسیس مرکز تخصصی باشگاه مشتریان همت گماشت.
مرکز تخصصی باشگاه مشتریان با ایجاد بستر مناسب و ارائه خدمات به شرکت ها و سازمان ها در جهت نگهداری و توسعه ارتباط با مشتریان به تقویت فروش بالا، فروش های جنبی و از همه مهمتر اجرای صحیح طرح های وفادارسازی این سازمانها کمک میکند. در  همین راستا مرکز تخصصی باشگاه مشتریان علاوه مشاوره ،راه اندازی و اجرا، با برگزاری دوره های آموزشی و کارگاه های تخصصی و نیز با تحلیل های بازاریابی به دست آمده از داده های باشگاه و با تولید دانش از مشتری، درباره مشتری، و برای مشتری به توسعه و بهبود مستمر سازمان ها کمک می کند. در این مهم هدف ما چیزی نیست جز بالا بردن سود شریکان تجاری خود که همانا مشتریان ما هستند.

 

بد            خوب