ايران اير برنامه وفاداري خود را بروز رساني کرد/ بهار دوباره، در قديمي ترين باشگاه مشتريان ايران

مرکز باشگاه مشتریان: حدود 80 سال است که صنعت هواپيمايي وارد کشور شده و خدماتي را به مسافران ايراني و خارجي ارائه مي دهد. قديمي ترين شرکت  هواپيمايي ايران که هنوز ارائه خدمات مي کند، هما است که در اسفند ماه سال 1340 با ادغام دو شرکت هواپيمايي Iranian Airways و Persian Air Service، تحت خدمت «شرکت هواپيمايي ملي ايران» فعاليت هاي خود را آغاز کرد. هما در سال هاي پاياني دهه 1970 ميلادي، به عنوان روبه  رشد ترين شرکت هواپيمايي جهان شناخته شد و در سال 1355 شمسي از طرف شرکت استراليايي کونتاس به عنوان ايمن ترين شرکت هواپيمايي جهان لقب گرفت. اين شرکت هواپيمايي در سال 1355 بيش از 30 پرواز هفتگي تهران-لندن داشت و طولانيترين خط هوايي بدون توقف دنيا (تهران-نيويورک) متعلق به آن بود.

نفس تازهاي در صنعت هواپيمايي

عليرغم چشم انداز درخشاني که پيش روي هواپيمايي ملي ايران وجود داشت، در دهه 1990 ميلادي تحريم هاي اعمال شده آمريکا و در ادامه تحريم هاي بين المللي عليه صنعت هواپيمايي کشور به شدت ناوگان هوايي هما را فرسوده و کهنه کرد. از طرفي عدم ارتباط پروازي تهران با پايتخت هاي ديگر به دليل اعمال همين تحريم ها، هما را در دنيا تبديل به يک برند منزوي کرد؛ اما پس از مذاکرات طولاني 5+1 و حصول توافق هسته اي اميدبخش و متعاقب آن برداشته شدن بخشي از تحريم هاي بين المللي و تجديد ارتباط بين المللي ايران با برخي از کشور هاي دنيا، صنعت هواپيمايي کشور و به تبع آن ايران اير نفس تازه اي گرفت. نفسي که بيش از هر چيز اميد به تحولات باعث آن بود. اين موضوع فرصتي را پيش روي شرکت هاي هواپيمايي مانند هما ايجاد کرده است تا از اين طريق ضمن بازسازي ناوگان هوايي، برند آسيب خورده خود را نيز ترميم کنند.

چرا خطوط هوايي کشورها مهم هستند
شرکت هاي معتبر هواپيمايي همواره در تلاش هستند با ايجاد تصوير مناسبي در ذهن مخاطبان، بر روي فعاليت هاي برندينگ سرمايه گذاري هاي جدي انجام دهند. اين فقط خواسته يک شرکت هواپيمايي و نگاه سودآوري و موفقيت کسب و کار نيست بلکه نگاهي فراتر از يک بنگاه اقتصادي به آن حاکم است. بخصوص وقتي صحبت از خطوط هوايي ملي يک کشور مي شود، نگاه به آن نيز، نگاهي ملي بوده و اهميت آن ديگر بين المللي است. بي دليل نيست که وقتي کشورهايي حتي در همسايگي ايران، قصد بهبود برند ملي خود را دارند، پيش از هر چيز ايرلاين هاي خود را توسعه مي دهند. به همين دليل است که اگر توسعه صنعت توريسم، اولويت کشورهايي مثل امارات و ترکيه مي شوند، سرمايه گذاري در نام هايي مثل هواپيمايي امارات يا ترکيش ايرلاين در صدر ليست قرار مي گيرند. حال همين نام ها را مقايسه کنيد با تصويري که برند ايران اير در ذهن مخاطبان خود ايجاد مي کند. بديهي است که کار زيادي براي انجام دادن هست!

باشگاه مشتريان

در شرکت هاي هواپيمايي مانند هما، مثلث مشتريان، کارکنان و خدمات بسيار حائز اهميت هستند و اين شرکت ها بايد برنامه ريزي هاي مناسبي را در خصوص مديريت روابط با مشتري و وفاداري مشتريان انجام دهند. با توجه به اين موضوع، شرکت  هواپيمايي هما در مهر ماه سال 1383 باشگاه مشتريان خود را تحت عنوان باشگاه مسافران کثيرالسفر يا Skygift راه اندازي کرد و بدين ترتيب نخستين باشگاه مشتريان رسمي ايران افتتاح شد. 
شرکت هواپيمايي ايران اير از طريق توزيع فرم هاي ثبت نام باشگاه مسافران در دفاتر فروش اقدام به ثبت نام مسافران در Skygift مي کند. از طرفي مسافران مي توانند با ورود به وب سايت Skygift و يا با پر کردن فرم عضويت در مجلات داخل پرواز در اين باشگاه مسافران ثبت نام کنند. سازوکار Skygift به صورت امتيازي است و مسافراني که در اين
باشگاه مسافران حضور پيدا مي کنند، با هزار امتياز همراه مي شوند و در صورت تکرار سفر امتيازات بيشتري دريافت ميکنند. در اين ميان مسافران با افزايش حجم سفرهاي خود از سطح آبي به نقره اي و سپس به سطح طلايي ارتقا خواهند يافت. ذکر اين نکته بسيار حائز اهميت است که صرفاً پرواز هاي بين المللي شرکت  هواپيماي ايران اير به غير از پرواز هاي چارتر، پرواز هاي تخفيف دار با کلاس T و پرواز هاي داخلي منجر به کسب امتيازات مي شود. 
در اسکاي گيفت مسافران با اولين پرواز بين المللي با شرکت
 هواپيمايي ايران اير، کارت دائمي آبي رنگ Skygift را دريافت مي کنند و با هر پرواز بين المللي امتيازاتي را دريافت مي کنند. در اين ميان هر عضوي مي تواند پس از عضويت خود در باشگاه، پروازهاي 6 ماه گذشته خود را نيز در حساب خود ثبت کند. مسافراني که در Skygift حضور دارند، مي توانند با 30 پرواز يک طرفه يا 15 پرواز رفت وبرگشت، کارت نقره اي باشگاه مسافران هما را دريافت کنند.

بروزرساني Skygift

نرمافزاري که با تکنولوژيهاي سال 1383 طراحي شده بود هر روز تاريخ گذشته تر شد و در نهايت سال 1394، پس از گذشت 11 سال که از عمر باشگاه مسافران کثيرالسفر ايران اير يا همان Skygift، نرم افزار اين باشگاه مسافران به روزرساني شد و دست خوش تغييراتي قرار گرفت.  مرکز باشگاه مشتريان به عنوان بازوي تخصصي هلدينگ ياسان  در راه اندازي باشگاههاي مشتريان مسئوليت اين پروژه را بر عهده گرفت. 
قاسم کشاورز حداد، مدير فني اين پروژه در گفت و گو با «مشتري» مي گويد: «با گذشت 11 سال از فعاليت هاي اسکاي گيفت، اين باشگاه مسافران درحالي بروزرساني و جايگزين شد که حتي يک ساعت Time Down پيش نيامد.
دسترس نبودن تيم قبلي تغييرات ساختاري در Skygift را سخت تر کرده بود. از طرفي يکي از مسائلي که در به روزرساني Skygift بسيار حائز اهميت بود، اين موضوع بود که Skygift داراي Data Base قديمي بود و در اين ديتابيس، داده هاي قديمي بسيار زيادي وجود داشت؛ با توجه به اين موضوع در بروز رساني اين باشگاه و تغييرات ساختاري آن بايد جوانب زيادي را در نظر مي گرفتيم تا با اين تغييرات خللي در اطلاعات کنوني کاربران ايجاد نشود. از طرفي در تمامي اين تغييرات بايد برقراري ارتباط با چندين سيستم داخلي و بين المللي ايران اير که هر کدام بسترهاي خود را داشتند و تأثيرگذار در سناريو امتيازدهي بودند هم مد نظر قرار مي گرفت که به نوبه خود کار دشوار و پيچيده اي بود. در اين ميان يکي ديگر از اقداماتي که در راستاي ارتقا باشگاه مشتريان اسکاي گيفت صورت پذيرفت، بروزرساني و اعطاي دسترسي هاي لازم به مسافران در پنل شخصي خودشان بود.»
مدير فني راه اندازي باشگاه مشتريان هما ادامه مي دهد: «يکي از اقداماتي که در بروز رساني Skygift انجام شد، سهولت در مديريت رويداد هاي باشگاه مشتريان است؛ به عنوان نمونه در گذشته براي پرواز تهران-لندن که در طي سال، 20 بار انجام مي شد، به ازاي هر پرواز يک ضريب تعريف مي شد که اين موضوع حجم اطلاعات را به شدت افزايش مي داد اما با برنامه ريزي مناسب، ضريب امتيازات کلي براي هر يک از پروازها تعريف شد که اين موضوع حجم اطلاعات ذخيره شده در Data Base را کاهش مي دهد. در اين ميان از بعد فني در راستاي بروزرساني Skygift، از سه سيستم داخلي استفاده شده است که هر يک از اين سيستم ها بستر هاي خاص خود را دارند و اين موضوع تأثيرات مثبتي را در سيستم امتيازدهي Skygift گذاشته است.»

محاسبه گر امتياز


يکي ديگر از امکاناتي که در وب سايت Skygift در اختيار مسافران قرار گرفته  است، امکان محاسبه امتياز بر اساس مبدأ و مقصد پرواز و سطح کارت است؛ به عبارت ديگر مسافران مي توانند قبل از انجام پرواز، امتيازي را که در مسير انتخابي و سطح کارت انتخابي مشخص کرده اند محاسبه کنند.

ارتقاء سطوح و امتيازگيري پاداش ها

از جمله مزاياي برخورداري از کارت آبي باشگاه مسافران کثيرالسفر امکان رزرو صندلي در پرواز بعد از صدور بليط است و به عنوان روز تولد به دارندگان کارت آبي، 100 امتياز هديه داده مي شود. معمولاً دارندگان کارت آبي در طول مدت دو سال با کسب 25000 امتياز به سطح کارت نقره اي مي رسند و از جمله مزاياي اين کارت، اولويت در رزرو جا، عبور از معابر ويژه در فرودگاه،10 کيلوگرم بار اضافي مجاني است. از طرفي دارندگان کارت نقره اي باشگاه مسافران هما، از اولويت در دريافت بار برخوردار هستند و پس از رسيدن به اين سطح اگر در طول يک سال 25 هزار امتياز کسب کنند يا 40 پرواز يک طرفه و يا 20 پرواز رفت و برگشت انجام دهند موفق به دريافت کارت طلايي خواهند شد.
مزاياي کارت طلايي علاوه بر مزاياي کارت نقره اي شامل تضمين ذخيره جا، 20 کيلوگرم بار اضافي مجاني، مکان بهره برداري از سالن مخصوص پذيرايي و نيز استفاده از خدمات حمل ونقل از فرودگاه به شهر است. در اين ميان اين موضوع بسيار حائز اهميت است که علاوه بر امتيازات فوق، دارندگان کارت نقره اي Skygift به ازاي هر پرواز با هما از 25 درصد مايل اضافي برخوردار مي شوند و دارندگان کارت طلايي نيز به ازاي هر پرواز از 50 درصد مايل اضافي بهره مند خواهند شد. در پايان ذکر اين نکته بسيار حائز اهميت است که در راستاي تکريم مشتري، يکي ديگر از سر فصل هاي امتيازي باشگاه مشتريان Skygift اعطاي امتياز به مسافران بر اساس تأخير در پرواز ها است که به ازاي هر يک ساعت تأخير 100 امتياز به حساب مسافران آن پرواز تعلق مي گيرد.

روش هاي خرج امتياز

يکي از روش هاي خرج امتياز در باشگاه مشتريان Skygift، بليط رايگان است؛ به عبارت ديگر مسافراني که در Skygift حضور دارند، با جمع آوري امتياز مي توانند از سفر هاي رايگاني برخوردار شوند. اين در حالي است که محاسبه اين موضوع مي تواند در وب سايت Skygift انجام شود و مسافران به راحتي بر اساس امتيازات خود به بليط رايگان دسترسي پيدا کنند. البته ذکر اين نکته مهم است که در پرواز هاي رايگان ديگر به مسافران امتيازاتي تعلق نمي گيرد. در صورتي که اعضاي درجه يک خانواده مسافران در Skygift حضور دارند و فرم خانوادگي را در پروفايل خود تکميل کرده باشند، مي توانند در هر پرواز تا سقف 50 درصد از امتياز خود را به اعضاي خانواده واگذار کنند. 

جمع بندي
در چند سال گذشته بسياري از سازمان هاي ايراني،
برنامه هاي وفاداري را براي خود برنامه ريزي و باشگاه مشتريان را راه اندازي کرده اند اما بسياري از اين برنامه ها نياز به بروز رساني دارد تا با استفاده از بستر هاي مناسب و بروز، ارتباط با مشتريان تسهيل پيدا کند. شرکت هاي موجود در صنعت هواپيمايي نيز بايد در برنامه هاي وفاداري خود تغييراتي را لحاظ کنند تا از اين طريق بتوانند ارتباط اثر بخشي را با مشتريان برقرار کنند.

ايران اير برنامه وفاداري خود را بروز رساني کرد/ بهار دوباره، در قديمي ترين باشگاه مشتريان ايران
ايران اير برنامه وفاداري خود را بروز رساني کرد/ بهار دوباره، در قديمي ترين باشگاه مشتريان ايران
Product rating: 4.5 out of 5 with 4314 ratings

ايران اير برنامه وفاداري خود را بروز رساني کرد/ بهار دوباره، در قديمي ترين باشگاه مشتريان ايران

مرکز باشگاه مشتریان: حدود 80 سال است که صنعت هواپيمايي وارد کشور شده و خدماتي را به مسافران ايراني و خارجي ارائه مي دهد. قديمي ترين شرکت  هواپيمايي ايران که هنوز ارائه خدمات مي کند، هما است که در اسفند ماه سال 1340 با ادغام دو شرکت هواپيمايي Iranian Airways و Persian Air Service، تحت خدمت «شرکت هواپيمايي ملي ايران» فعاليت هاي خود را آغاز کرد. هما در سال هاي پاياني دهه 1970 ميلادي، به عنوان روبه  رشد ترين شرکت هواپيمايي جهان شناخته شد و در سال 1355 شمسي از طرف شرکت استراليايي کونتاس به عنوان ايمن ترين شرکت هواپيمايي جهان لقب گرفت. اين شرکت هواپيمايي در سال 1355 بيش از 30 پرواز هفتگي تهران-لندن داشت و طولانيترين خط هوايي بدون توقف دنيا (تهران-نيويورک) متعلق به آن بود.

نفس تازهاي در صنعت هواپيمايي

عليرغم چشم انداز درخشاني که پيش روي هواپيمايي ملي ايران وجود داشت، در دهه 1990 ميلادي تحريم هاي اعمال شده آمريکا و در ادامه تحريم هاي بين المللي عليه صنعت هواپيمايي کشور به شدت ناوگان هوايي هما را فرسوده و کهنه کرد. از طرفي عدم ارتباط پروازي تهران با پايتخت هاي ديگر به دليل اعمال همين تحريم ها، هما را در دنيا تبديل به يک برند منزوي کرد؛ اما پس از مذاکرات طولاني 5+1 و حصول توافق هسته اي اميدبخش و متعاقب آن برداشته شدن بخشي از تحريم هاي بين المللي و تجديد ارتباط بين المللي ايران با برخي از کشور هاي دنيا، صنعت هواپيمايي کشور و به تبع آن ايران اير نفس تازه اي گرفت. نفسي که بيش از هر چيز اميد به تحولات باعث آن بود. اين موضوع فرصتي را پيش روي شرکت هاي هواپيمايي مانند هما ايجاد کرده است تا از اين طريق ضمن بازسازي ناوگان هوايي، برند آسيب خورده خود را نيز ترميم کنند.

چرا خطوط هوايي کشورها مهم هستند
شرکت هاي معتبر هواپيمايي همواره در تلاش هستند با ايجاد تصوير مناسبي در ذهن مخاطبان، بر روي فعاليت هاي برندينگ سرمايه گذاري هاي جدي انجام دهند. اين فقط خواسته يک شرکت هواپيمايي و نگاه سودآوري و موفقيت کسب و کار نيست بلکه نگاهي فراتر از يک بنگاه اقتصادي به آن حاکم است. بخصوص وقتي صحبت از خطوط هوايي ملي يک کشور مي شود، نگاه به آن نيز، نگاهي ملي بوده و اهميت آن ديگر بين المللي است. بي دليل نيست که وقتي کشورهايي حتي در همسايگي ايران، قصد بهبود برند ملي خود را دارند، پيش از هر چيز ايرلاين هاي خود را توسعه مي دهند. به همين دليل است که اگر توسعه صنعت توريسم، اولويت کشورهايي مثل امارات و ترکيه مي شوند، سرمايه گذاري در نام هايي مثل هواپيمايي امارات يا ترکيش ايرلاين در صدر ليست قرار مي گيرند. حال همين نام ها را مقايسه کنيد با تصويري که برند ايران اير در ذهن مخاطبان خود ايجاد مي کند. بديهي است که کار زيادي براي انجام دادن هست!

باشگاه مشتريان

در شرکت هاي هواپيمايي مانند هما، مثلث مشتريان، کارکنان و خدمات بسيار حائز اهميت هستند و اين شرکت ها بايد برنامه ريزي هاي مناسبي را در خصوص مديريت روابط با مشتري و وفاداري مشتريان انجام دهند. با توجه به اين موضوع، شرکت  هواپيمايي هما در مهر ماه سال 1383 باشگاه مشتريان خود را تحت عنوان باشگاه مسافران کثيرالسفر يا Skygift راه اندازي کرد و بدين ترتيب نخستين باشگاه مشتريان رسمي ايران افتتاح شد. 
شرکت هواپيمايي ايران اير از طريق توزيع فرم هاي ثبت نام باشگاه مسافران در دفاتر فروش اقدام به ثبت نام مسافران در Skygift مي کند. از طرفي مسافران مي توانند با ورود به وب سايت Skygift و يا با پر کردن فرم عضويت در مجلات داخل پرواز در اين باشگاه مسافران ثبت نام کنند. سازوکار Skygift به صورت امتيازي است و مسافراني که در اين
باشگاه مسافران حضور پيدا مي کنند، با هزار امتياز همراه مي شوند و در صورت تکرار سفر امتيازات بيشتري دريافت ميکنند. در اين ميان مسافران با افزايش حجم سفرهاي خود از سطح آبي به نقره اي و سپس به سطح طلايي ارتقا خواهند يافت. ذکر اين نکته بسيار حائز اهميت است که صرفاً پرواز هاي بين المللي شرکت  هواپيماي ايران اير به غير از پرواز هاي چارتر، پرواز هاي تخفيف دار با کلاس T و پرواز هاي داخلي منجر به کسب امتيازات مي شود. 
در اسکاي گيفت مسافران با اولين پرواز بين المللي با شرکت
 هواپيمايي ايران اير، کارت دائمي آبي رنگ Skygift را دريافت مي کنند و با هر پرواز بين المللي امتيازاتي را دريافت مي کنند. در اين ميان هر عضوي مي تواند پس از عضويت خود در باشگاه، پروازهاي 6 ماه گذشته خود را نيز در حساب خود ثبت کند. مسافراني که در Skygift حضور دارند، مي توانند با 30 پرواز يک طرفه يا 15 پرواز رفت وبرگشت، کارت نقره اي باشگاه مسافران هما را دريافت کنند.

بروزرساني Skygift

نرمافزاري که با تکنولوژيهاي سال 1383 طراحي شده بود هر روز تاريخ گذشته تر شد و در نهايت سال 1394، پس از گذشت 11 سال که از عمر باشگاه مسافران کثيرالسفر ايران اير يا همان Skygift، نرم افزار اين باشگاه مسافران به روزرساني شد و دست خوش تغييراتي قرار گرفت.  مرکز باشگاه مشتريان به عنوان بازوي تخصصي هلدينگ ياسان  در راه اندازي باشگاههاي مشتريان مسئوليت اين پروژه را بر عهده گرفت. 
قاسم کشاورز حداد، مدير فني اين پروژه در گفت و گو با «مشتري» مي گويد: «با گذشت 11 سال از فعاليت هاي اسکاي گيفت، اين باشگاه مسافران درحالي بروزرساني و جايگزين شد که حتي يک ساعت Time Down پيش نيامد.
دسترس نبودن تيم قبلي تغييرات ساختاري در Skygift را سخت تر کرده بود. از طرفي يکي از مسائلي که در به روزرساني Skygift بسيار حائز اهميت بود، اين موضوع بود که Skygift داراي Data Base قديمي بود و در اين ديتابيس، داده هاي قديمي بسيار زيادي وجود داشت؛ با توجه به اين موضوع در بروز رساني اين باشگاه و تغييرات ساختاري آن بايد جوانب زيادي را در نظر مي گرفتيم تا با اين تغييرات خللي در اطلاعات کنوني کاربران ايجاد نشود. از طرفي در تمامي اين تغييرات بايد برقراري ارتباط با چندين سيستم داخلي و بين المللي ايران اير که هر کدام بسترهاي خود را داشتند و تأثيرگذار در سناريو امتيازدهي بودند هم مد نظر قرار مي گرفت که به نوبه خود کار دشوار و پيچيده اي بود. در اين ميان يکي ديگر از اقداماتي که در راستاي ارتقا باشگاه مشتريان اسکاي گيفت صورت پذيرفت، بروزرساني و اعطاي دسترسي هاي لازم به مسافران در پنل شخصي خودشان بود.»
مدير فني راه اندازي باشگاه مشتريان هما ادامه مي دهد: «يکي از اقداماتي که در بروز رساني Skygift انجام شد، سهولت در مديريت رويداد هاي باشگاه مشتريان است؛ به عنوان نمونه در گذشته براي پرواز تهران-لندن که در طي سال، 20 بار انجام مي شد، به ازاي هر پرواز يک ضريب تعريف مي شد که اين موضوع حجم اطلاعات را به شدت افزايش مي داد اما با برنامه ريزي مناسب، ضريب امتيازات کلي براي هر يک از پروازها تعريف شد که اين موضوع حجم اطلاعات ذخيره شده در Data Base را کاهش مي دهد. در اين ميان از بعد فني در راستاي بروزرساني Skygift، از سه سيستم داخلي استفاده شده است که هر يک از اين سيستم ها بستر هاي خاص خود را دارند و اين موضوع تأثيرات مثبتي را در سيستم امتيازدهي Skygift گذاشته است.»

محاسبه گر امتياز


يکي ديگر از امکاناتي که در وب سايت Skygift در اختيار مسافران قرار گرفته  است، امکان محاسبه امتياز بر اساس مبدأ و مقصد پرواز و سطح کارت است؛ به عبارت ديگر مسافران مي توانند قبل از انجام پرواز، امتيازي را که در مسير انتخابي و سطح کارت انتخابي مشخص کرده اند محاسبه کنند.

ارتقاء سطوح و امتيازگيري پاداش ها

از جمله مزاياي برخورداري از کارت آبي باشگاه مسافران کثيرالسفر امکان رزرو صندلي در پرواز بعد از صدور بليط است و به عنوان روز تولد به دارندگان کارت آبي، 100 امتياز هديه داده مي شود. معمولاً دارندگان کارت آبي در طول مدت دو سال با کسب 25000 امتياز به سطح کارت نقره اي مي رسند و از جمله مزاياي اين کارت، اولويت در رزرو جا، عبور از معابر ويژه در فرودگاه،10 کيلوگرم بار اضافي مجاني است. از طرفي دارندگان کارت نقره اي باشگاه مسافران هما، از اولويت در دريافت بار برخوردار هستند و پس از رسيدن به اين سطح اگر در طول يک سال 25 هزار امتياز کسب کنند يا 40 پرواز يک طرفه و يا 20 پرواز رفت و برگشت انجام دهند موفق به دريافت کارت طلايي خواهند شد.
مزاياي کارت طلايي علاوه بر مزاياي کارت نقره اي شامل تضمين ذخيره جا، 20 کيلوگرم بار اضافي مجاني، مکان بهره برداري از سالن مخصوص پذيرايي و نيز استفاده از خدمات حمل ونقل از فرودگاه به شهر است. در اين ميان اين موضوع بسيار حائز اهميت است که علاوه بر امتيازات فوق، دارندگان کارت نقره اي Skygift به ازاي هر پرواز با هما از 25 درصد مايل اضافي برخوردار مي شوند و دارندگان کارت طلايي نيز به ازاي هر پرواز از 50 درصد مايل اضافي بهره مند خواهند شد. در پايان ذکر اين نکته بسيار حائز اهميت است که در راستاي تکريم مشتري، يکي ديگر از سر فصل هاي امتيازي باشگاه مشتريان Skygift اعطاي امتياز به مسافران بر اساس تأخير در پرواز ها است که به ازاي هر يک ساعت تأخير 100 امتياز به حساب مسافران آن پرواز تعلق مي گيرد.

روش هاي خرج امتياز

يکي از روش هاي خرج امتياز در باشگاه مشتريان Skygift، بليط رايگان است؛ به عبارت ديگر مسافراني که در Skygift حضور دارند، با جمع آوري امتياز مي توانند از سفر هاي رايگاني برخوردار شوند. اين در حالي است که محاسبه اين موضوع مي تواند در وب سايت Skygift انجام شود و مسافران به راحتي بر اساس امتيازات خود به بليط رايگان دسترسي پيدا کنند. البته ذکر اين نکته مهم است که در پرواز هاي رايگان ديگر به مسافران امتيازاتي تعلق نمي گيرد. در صورتي که اعضاي درجه يک خانواده مسافران در Skygift حضور دارند و فرم خانوادگي را در پروفايل خود تکميل کرده باشند، مي توانند در هر پرواز تا سقف 50 درصد از امتياز خود را به اعضاي خانواده واگذار کنند. 

جمع بندي
در چند سال گذشته بسياري از سازمان هاي ايراني،
برنامه هاي وفاداري را براي خود برنامه ريزي و باشگاه مشتريان را راه اندازي کرده اند اما بسياري از اين برنامه ها نياز به بروز رساني دارد تا با استفاده از بستر هاي مناسب و بروز، ارتباط با مشتريان تسهيل پيدا کند. شرکت هاي موجود در صنعت هواپيمايي نيز بايد در برنامه هاي وفاداري خود تغييراتي را لحاظ کنند تا از اين طريق بتوانند ارتباط اثر بخشي را با مشتريان برقرار کنند.

بد            خوب